Не можем да мислим за възстановяване на икономиката, без да говорим за училищата.
Много държави посрещата края на учебната година със затворени училища. Представяме ви едно мнение, споделено от Джефри Коен, главен изпълнителен директор на FullBloom, която предоставя образователни и поведенчески здравни решения за повече от 100 000 деца от К-12 и техните семейства в САЩ, водещи до по-добри резултати в живота, независимо от препятствията в обучението и други предизвикателства, пред които са изправени. В компанията работят 5000 преподаватели от цялата страна.
През последните три месеца учителите направиха немислимия, но необходим скок към дистанционното обучение. Ако през февруари някой ни беше казал, че ще преместим цялото преподаване и учене към онлайн платформи до края на учебната година, никой нямаше да повярва.
Родителите получиха интензивен курс за образование вкъщи и сега имат нов поглед върху това, колко много усилия са нужни, за да предадеш висококачествена информация за няколко часа всеки ден. Те също осъзнават, че учителите правят много повече, освен това да преподават. Учителите са ментори и съветници и играят основна роля в социално-емоционалното и поведенческото развитие на нашите деца.
Общностите разчитат на училищата да предоставят много повече от образование, като това включва целодневни програми, здравни услуги и в много случаи храна. Зависимостта на нашето общество от образователната система прави учителите и другите професионалисти, работещи в училищата, критично зъбно колело, което движи цялата ни икономика напред. Нашата образователна система не работи без учители. И нашата икономика не работи без нашата образователна система.
Тъй като държавните правителства обмислят как и кога да отворят отново своите икономики е от съществено значение да се включат училищата във вземането на решения. Не можем да стартираме икономиката без да отворим отново нашите училища и летни програми. Ако се очаква родителите да се върнат на работа, те трябва да са сигурни, че нуждите на децата им са удовлетворени. Очертаването на план, който призовава за повторно отваряне на магазини, ресторанти и други бизнеси, без да се признава за наложителното – и план – за отваряне на училищата, е не само недалновидно, но не е и в услуга на преподавателите, от които нашето общество има критична нужда.
Трябва също да признаем, че пътят към отварянето на училищата ще бъде сложен. В обозримо бъдеще трябва да очакваме, че училищата ще преминат между обучението, базирано в класната стая, и дистанционно от вкъщи. Но изпращането на деца на училище за част от седмицата не решава предизвикателството за всички родители, които работят от понеделник до петък.
Трябва да преосмислим учебния ден. Училищата доказват, че могат да предоставят качествено обучение онлайн, така че трябва да имат възможност да го правят по всяко време на деня и всеки ден от седмицата. Нека се поучим от това! За да имаме образовани деца, трябва да използваме максимално от цялото налично време за обучение, включително вечери и почивни дни.
И накрая, когато сме готови да отворим нашите училища, трябва да подкрепим нашите учители, които ще бъдат следващите хора работещи на първа линия на COVID-19. Много от нас определят, усилията за преминаване към дистанционно обучение като героични. Представете си, когато децата се върнат в класната стая. При нас работят повече от 5000 учители от цялата страна и мога да ви кажа, че ние никога не сме мислили за професията като такава, която идва със значителни рискове за здравето. Но в следващите седмици ще помолим учителите да се върнат в училище и да ги поставим в риск, за да може останалите от нас, да отидем на работа и да направим нужното за възстановяване на икономиката. Учителите ще изпълнят дълга си към обществото, както винаги до сега.
Когато това се случи, се надявам да получим същата национална подкрепа за учителите, която показваме към работещите на първа линия днес. Предстои да видим нашите учители като истински герои, каквито са. Официална седмица на признателност няма да е достатъчна. Без тях няма да има икономическо възстановяване.
Източник: Thrive Global
Ако искате да получавате първи най-новите новини и статии от блога на Pedagogika, запишете се за нашия бюлетин.